STRÁNKY O DUCHOVNÍM HLEDÁNÍ

Úvodem

9. září 2012 v 20:36

Je spousta knih o pozitivním myšlení, vytváření reality, přitahování úspěchu, programování budoucnosti atd. všechna na začátku slibují velkolepou změnu, něco převratného ve vašem životě, slibují, že po přečtení právě této knihy budete konečně věci chápat, vidět jinak, rozumět jim, že budete nový člověk, dosáhnete osvícení, prozření, pochopení a bohatství neskutečného. A tak čtete a čtete a na konci zjistíte, že zázrak se zase nekonal. Kde je ta chyba? Ve vás? V knize? Ve vašem okolí?
Přečetla jsem spoustu takových knih a věřte mi - zůstala jsem pořád stejná, mám pořád stejné komplexy, pořád stejné myšlení, pořád stejné problémy. Vůbec nic se nezměnilo, vůbec nic se nestalo, zázrak nepřišel, prozření se nekonalo.
Stejně jako vy si říkám - kde je chyba? Jsem vážně tak tupá, že bych to nepochopila?
Netvrdím, že je chyba v těch knihách, s největší pravděpodobností bude vážně problém ve mně. Jsem moc pochybující, moc bádající, moc pozorující a analyzující. Spíše vhodný kandidát na člena klubu Sisyfos. Jsem zkrátka takový nevěřící Tomáš - dokud si nesáhnu, neuvěřím. Ale přesto někde ve mně hluboko ukrytá doutná naděje. Naděje, že to funguje, že je možné změnit realitu, že lze změnit svůj život, sám sebe, svět. Naděje, že to prostě může být tak, jak to slibují všechny ty knihy.
Pokud jste na tom stejně tak jako já, pojďme spolu na cestu. Netvrdím, že uspějeme, neslibuji vám zázraky, prozření, pochopení, netvrdím, že někam dojdeme, ale alespoň se vydáme na cestu. Přestaneme jenom mluvit a začneme konat. Spolu to zvládneme a uvidíme, kam až nás naše cesta zavede.
Jednou to přece musí vyjít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama